Přeskočit na obsah

Zdravotní cvičení

Jste po operaci, máte pohybové obtíže bolí vás záda nebo pohyb všeobecně? Máte pocit, že se vám ve zdravotnických zařízeních nedostává péče? Střídají se na vás různí terapeuti maximálně 20-30 minut? U nás zjistíme příčinu problému a následně uděláme všechno proto, abychom ji pomohli odstranit.

Nejdříve s vámi uděláme důkladnou analýzu těla, zohledníme všechny vaše zdravotní komplikace a teprve potom vám vypracujeme individuální tréninkový plán na míru. Vaše zdravotní dokumentace k danému problému je z naší strany vítána, budeme mít tak přesnější údaje o Vás a jak s vámi pracovat. Uděláme všechno pro to, aby vaše bolesti, zranění či pohybová omezení, které nemají jasný původ se staly minulostí a vy se můžete začít naplno věnovat tomu co máte rádi.

Rehabilitační cvičení

Co je rehabilitační cvičení?

Rehabilitační cvičení je specializované cvičení složené ze zdravotních cviků dle potřeb daného klienta a jeho zdravotních komplikací.

Pro koho je toto cvičení určeno?

Jste po operaci, úrazu, infarktu, nebo vás trápí konkrétní bolesti? (rameno, koleno, kotník, záda, …) pomocí rehabilitačních cviků spojených s protahováním, dokážeme posílit konkrétní problémovou oblast a tím se zbavit bolesti.

Přínos rehabilitačního cvičení

Přínos tohoto programu se bude lišit v závislosti na problémech daného klienta, ale zde je několik příkladů:

 • Jste po infarktu a potřebujete pomalu začít s fyzickou aktivitou a tím trénovat vaše srdce a celý kardiovaskulární systém?
 • Jste po úrazu/operaci a musíte danou oblast pomalu rozhýbávat a posilovat okolní svaly, aby se (kotník, koleno, rameno) dostalo zpět na svou sílu a fungovalo bez bolesti?
 • Nejste po úrazu ani operaci, ale bolí vás i tak úplně všechno, a tak potřebujete postupně rozhýbat a posílit celé tělo?

Pokud si u některého z těchto bodů řeknete že ano, tento program je přesně pro vás!

Asistovaný strečink

Co je strečink?

Strečink je pomalé cvičení, vedoucí k zahřátí/protažení svalů a uvolnění svalového napětí. Je vhodný pro každého, bez ohledu na to, jestli sportuje, nebo ne.

Strečink před zátěží, tzv. dynamický strečink, výrazně snižuje riziko poranění při zátěži (svaly jsou připravené na zátěž).

Proč se protahovat?

 • Zlepšení výkonnosti
 • Menší riziko poranění pohybového aparátu
 • Prevence přetrénování
 • Prevence zkracování svalů a tuhnutí kloubů
 • Zlepšení mind-muscle connection (propojení mozku a svalů), vedoucí k lepší koordinaci pohybů
 • Snížení bolestivosti svalů a zlepšení regenerace po zátěži

Pro koho je strečink vhodný?

Strečink je nutný u většiny amatérských i profesionálních sportovců, ale vhodný je naprosto pro každého.

Určitě znáte někoho, koho z celodenního sezení v kanceláři, nebo z jednostranného pohybu v práci bolí záda, má časté bolesti hlavy, je neohebný a celkově zatuhlý. A možná je to právě váš případ!

Asistovaný strečink je zahřátí a protahování celého těla pod dozorem zkušených trenéru, kteří vám dokážou ukázat protahovací cviky dle vašich potřeb a dohlédnout na jejich správné vykonávání.

Pokud máte pocit, že místo páteře máte kus klacku, tento program je přesně pro vás!

Zdravá záda

Co si pod tímto názvem představit?

Spojení cviků na posílení, rozhýbání a protažení celého těla s důrazem na zdravá záda.

K čemu je to dobré?

Bolest zad a s tím spojená bolest krční páteře, migrény a špatná nálada jsou nejčastější tzv. civilizační onemocnění, která mohou velice znepříjemnit cokoliv co zrovna děláte.

Celkovým rozhýbáním, posílením a protažením se za relativně krátkou dobu dají bolesti zad rapidně snížit, nebo se jich úplně zbavit a tím si doslova zlepšit život.

Je toto cvičení pro mě?

 • Máte sedavé zaměstnání?
 • Trávíte hodně času u počítače, nebo televize?
 • Už vás bolesti zad trápí?
 • Máte málo pohybu mimo vaši práci?

Tento program může sloužit jako prevence proti bolesti zad při sedavém zaměstnání, ale i pokud už vás nějaké bolesti trápí

Fechtner Workout Club

Pojď do toho s námi!